Haberler :
Anasayfa Kurumsal Tarihçe Kalite Vizyon-Misyon Tanıtım Filmi Bayi Ağı Pompa Fiyatları Ürünler ve Hizmetler Binek Araç Motor Yağları Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları Otomotiv Dişli ve Transmisyon Yağları Motosiklet Yağları Tarım Makineleri Yağları Endüstriyel Ürünler Kimyasallar(Antifriz-AdBlue-Fren hidroliği) 777 Araç Bakım Ürünleri Gresler Katalog Tesislerimiz Kampanyalar İletişim
ÜRÜNLER
Binek Araç Motor Yağları
Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları
Otomotiv Dişli ve Transmisyon Yağları
Motosiklet Yağları
Tarım Makineleri Yağları
Endüstriyel Ürünler
Kimyasallar(Antifriz-AdBlue-Fren hidroliği)
777 Araç Bakım Ürünleri
Gresler
Katalog

Gresler


Gres genellikle mineral yağ ile sabun emülsiyonu malzemeden oluşur. Greslerin temel özelliği yüksek başlangıç viskozitesine sahip olmasıdır. Gresin içeriğindeki yağın yağlanmış yataklardaki etkinin aynısını daha katı halde gerçekleştirmesidir. Greslerin mekanik ve ısısal olarak hafif/orta/ğrı yüklü dönen/kayan tipte rulmanların, şasilerin, yayların ve orta/aşırı yük uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bileşen parçaların temiz çalışmasını sürdürür, uzun aralıklı servis süresi sağlar, daha az miktarda gres kullanımına öncülük eder ve istikrarlı damlama noktası performansı sağlar. Çok iyi pompa geçiş ve mekanik dayanıklılık özellikleri vardır. Aşınamaya ve oksitlenmeye karşı koruru, karşı dirençlidir. Mükemmel aşınma yapışık duramayacağı çok sık yağlama yapılmayan mekanizmalarda kullanılır. Aynı zamanda su geçirmeyen ve sıkıştırılmayan diğer malzemelerin geçmesini engelleyen dolgu maddeleridir. Gres yağlamalı rulmanların yüksek vizkozite sebebiyle daha yüksek sürtünme özellikleri vardır. Sabunlar kullanılan en yaygın emülsiyon maddeleridir ve sabun seçimi uygulama yerine göre değişir. Sabunlar kalsiyum, sodyum ve lityum stearik asit tuzundan ve karışımlarından oluşur. Yağ asitleri türevleri de kullanılabilir. Kullanılan sabunların doğal yapısı gresin viskoziteye bağlı sıcaklık direncini, su direncini ve kimyasal kararlılığını oluşturur.

LİTYUM GRES/ LITHIUM GREASE

   

 

BEYAZ GRES / WHITE GREASE

   

 

KIRMIZ GRES / RED GREASE

   

 

KAUÇUKLU GRES / CAOUTCHOUC GREASE

   

© 2015 Enerji Petrol Tüm Hakları Saklıdır.