Haberler :
Anasayfa Kurumsal Tarihçe Kalite Vizyon-Misyon Tanıtım Filmi Bayi Ağı Pompa Fiyatları Ürünler ve Hizmetler Benzinli Motor Yağları Dizel Motor Yağları Dişli ve Transmisyon Yağları Endüstriyel ve Sanayi Yağları Özel Ürünler Automotive Produsts Motorsiklet Yağları Gres Yağları Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları Deniz Yağları Antifriz Tesislerimiz Kampanyalar İletişim
ÜRÜNLER
Benzinli Motor Yağları
Dizel Motor Yağları
Dişli ve Transmisyon Yağları
Endüstriyel ve Sanayi Yağları
Özel Ürünler
Automotive Produsts
Motorsiklet Yağları
Gres Yağları
Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları
Deniz Yağları
Antifriz

Deniz Yağları


Deniz yağları büyük gemilerin değişik tipteki makinelerinin ihtiyaçları için üretilmişlerdir. Yüksek tonajlı gemilerin aşırı yakıt yakması, deniz yağları için uygun bir yağ geliştirilmesine zorluklar getirmektedir. Deniz yağları itici güç motorları, destek motorları ve enerji üreten motorlarda "Crosshead" ya da "Trunk" piston olmak üzere en fazla iki tipten oluşur. "Crosshead" pistonlu motorlar iç yanmalı ya da iç yanmalı gibi modern buharlı yüksek güce karşılık veren motorlardır. "Crosshead" motorlar 2 zamanlı olup, "Trunk" piston motorlara göre daha az hızlarda işletim gösterirler. "Trunk" piston, iç yanmalı, damıtılmış yakıt kullanan, 4 zamanlı orta hızda çalışan motorlardır. "Crosshead" motorların ayrı bir silindir ve ayrı yağ karteri vardır. "Trunk" piston motorların her iki kesiminde ortak yağ karteri vardır. Ek olarak deniz yağları baş/arka pervanelerde, dişli transmisyonlarda, turbo şarjlarda, liman makinelerinde, yağlamalı arka tüplerde olmak üzere farklı uygulamalarda kullanılabilirler.

Deniz yağları genellikle parafinik baz yağı ile üretilir. Parafinik yağlar alkan hidrokarbon türü olan parafin mumları içerir. Parafinik yağların naftanik yağlar gibi diğer yağlara göre üstün özellikleri yüksek oksitlenme direnci, düşük uçuculuk, mükemmel denge, yüksek akma ve parlama noktasıdır. Deniz yağları genelde SAE 30,40, 50 tek dereceli yağlardır. Sebebi gemilerdeki makine dairesinin kararlı çalışma ortamıdır. Deniz donanımının iyi yağlanmasının korunması zorluğu sonucunda çoğu yağlayıcı yükseltilmiş yağlama, korozyon direnci gibi özelliklere sahiptir. Deniz yağları için en genel katkılar; korozyon önleyici akma noktası artırıcı, antioksidan, köpük önleyici, temizleyici, dağıtıcı ve aşınma önleyici sürtünme azaltıcılardır. Artan hızla gelişen yeni teknoloji geri dönüşümlü deniz yağlarıdır. Birkaç firma bu yağların sağladığı çevresel faydalar için gelen taleblere karşılık vermektedir.

© 2015 Enerji Petrol Tüm Hakları Saklıdır.