Haberler :
Anasayfa Kurumsal Tarihçe Kalite Vizyon-Misyon Tanıtım Filmi Bayi Ağı Pompa Fiyatları Ürünler ve Hizmetler Benzinli Motor Yağları Dizel Motor Yağları Dişli ve Transmisyon Yağları Endüstriyel ve Sanayi Yağları Özel Ürünler Automotive Produsts Motorsiklet Yağları Gres Yağları Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları Deniz Yağları Antifriz Tesislerimiz Kampanyalar İletişim
ÜRÜNLER
Benzinli Motor Yağları
Dizel Motor Yağları
Dişli ve Transmisyon Yağları
Endüstriyel ve Sanayi Yağları
Özel Ürünler
Automotive Produsts
Motorsiklet Yağları
Gres Yağları
Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları
Deniz Yağları
Antifriz

Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları


Energy Dişli Yağları ön ve arka diferansiyeller, transfer kutularında trans-akslarda, manuel şanzımanlarda, yağ yağlamalı tekerlek rulmanlarda ve dişli kutularında yağlama ve performans gereksinimleri aşmak için tasarlanmış çok fonksiyonel ürünlerdir. Termal bozulmaya karşı, sentetik ve/veya baz yağlar ve yüksek kalite katkı maddeleri ile formüle edilmiştir. Yüksek viskozite indeksi ve kayma istikrarlı yapıları film dayanıklılığını ve elde edilmiş akışkanlığı geliştim ayrıca yağ ömrünü uzatır. Aşınmayı önler, ısıya karşı dirençlidir, dişlileri korur ve donanım ömrünü artırır. Yüksek hız, şok yüklemeler düşük hızlar ve yüksek tork koşullarının değişik kombinasyonları altında ve ayrıca tüm hafif ve ağır hizmet, otomotiv ticari ve endüstriyel uygulamalar için tavsiye edilir.

,

 

SPIROL 75W90 RP FULLSYN
Binek araçların, ağır vasıtaların ve iş makinelerinin senkromeçli ve senkromeçsiz dişli kutularında ve diferansiyellerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş, özellikle uzun yağ değişim aralıkları sağlayan, tam sentetik yüksek performanslı ıtlişli yağıdır. Yüksek viskozite indeksi sayesinde mükemmel dört mevsim performansı gösterir ve çok düşük sıcaklıklarda akıcılığını koruyarak vites geçişlerini kolaylaştırırken, çok yüksek sıcaklıklarda da özelliğini yitirmeyerek üstün verimli yağlama ve oksitlenmeye karşı direnç sağlar. Ani yük şoklarında dahi aşırı basınç özelliğiyle (EP) donanımı aşınmya karşı korur, ömrünü uzatır ve bakım masraflarını en aza indirir.

MIL-PRF-2105E MIL-L-2105D SAE J 2360 MACK GO-J MAN M-3343 Type S,MAN 341 Type E3 MB 235.8

SPIROL 75W90 MINERAL
Hafif ve ağır hizmet araçları otobüs, minibüs ve otomobillerin diferansiyelleri, manuel vitesleri ve buna benzer diğer dişli kutusu kullanımları için tasarlanmış yüksek kaliteli dişli yağıdır. Termal kararlılığı yüksek sıcaklıklarda oluşabilecek oksitlenmeye karşı direncini artırır. Düşük viskozitesi sayesinde ise soğuk iklim şartlarında bile akıcılığını koruyarak rahat vites geçişleri sağlar, ayrıca soğuk başlangıçlardaki aşınmaları önleyerek yakıt tasarrufu oluşturur. Korozyon, pas, tortu ve köpük oluşumunu önleyici özellikleri ve kesme kararlılığı film tabakasının korunmasına, böylelikle daha etkin yağlama sağlanmasına ve donanımın daha verimli çalışmasına yardımcı olur.
IS 1118:1992, MIL-L-2105

SPIROL 75W80 EP
Binek araçların otobüs ve ağır hizmet araçlarının manuel dişli kutularında, şanzımanlarında ve arka akslarını kullanılmak üzere geliştirilmiş mineral otomotiv dişli yağıdır. Sahip olduğu  yüksek viskozite indeksi sayesinde geniş sıcaklık aralıklarında bile üstün yağlama sağlar. İçeriğindeki aşırı basınç EP-(Extreme Pressure) katkıları sürtünmeden kaynaklanan aşınmaları en az indirerek dişli kutuların ömrünü uzatır. Mükemmel termal kararlılığı, yüksek sıcaklıklarda dahi oksitlenme ve korozyona karşı koruma oluştururken soğuk havalarda da vites değişimini kolaylaştırır. Düşük viskozite özelliği ilk çalışma aşınmalarını azaltarak yakıt tasarrufu sağlar.

API MT-1

SPIROL 85W140
Yüksek kalitede mineral baz yağlar ile gelişmiş performans katkılarının birleşimiyle elde edilmiş çok dereceli dişli yağıdır. Otomobil, kamyon, otobüs, hafif ve ağır hizmet tipi ticari araçlar, tarım ve iş makineleri değişik tipteki araçların diferansiyelleri, şanzımanları ve dişli kutularında  kullanılmak üzere üretilmiştir. Çok amaçlı kullanılabilme özelliği kullanılan dişli yağı çeşidini azaltarak yağ maliyetlerinin düşmesine yardımcı olur. Aşırı basınç (EP) özelliği yüksek hız ve yük koşullarında aksamları aşınmaya karşı koruyarak dayanıklılıklarını ve böylece aracın yük kapasitesini artırır. Yüksek termal kararlılığı oksitlenmeyi önleyerek tortu oluşumunu engeller ve aktarma organlarının ömrünü ve yağ değişim aralıklarını uzatır. Yüksek viskozite indeksi pas, korozyon ve köpük oluşumuna karşı koruma sağlarken düşük sıcaklıklarda yağın akıcılığını korumasına, motorun kolayca çalışmasına yardımcı olur ve oluşabilecek aşınmaları önler.
MT-1 ScaniaSTO:I ZF TE-ML 05A,07A,12E,16D,17B

SPIROL 80W90
En son teknoloji ile rafine edilmiş mineral baz yağların değişik özelliklerdeki üstün performanslı katkı paketleriyle formüle edilmesi sonucunda ortaya çıkan ve ön ve arka diferansiyellerin, transfeyküıu/iınnın, transaksların, manuel viteslerin, yağ ile yağlanan tekerlek rulmanlarının ve direksiyon dişli kutularının yağlama ve performans gereksinimlerini karşılamak üzere üretilmiş çok ft^kşiyönlu dişli yağıdır. Yüksek hız/ şok yük, düşük hız/ yüksek tork veya yüksek hız / düşük tork gibi değişik şartlar altında çalışan binek arabaları, hafif ya da ağır hizmet tipi iş makineleri ve endüstriyel makineler için kullanılması tavsiye edilir. Eşsiz termak kararlılığı ve yüksek viskozite indeksi sayesinde dört mevsim kullanılmakla birlikte, oksitlenmeye karşı aşırı direnç gösterir. Kesme kararlı yapısı ve aşırı basınç (EP-Extreme Pressure) özelliği ile aşırı yük ve yüksek hız sonucunda meydana gelen aşınmalara karşı dayanıklı, kalın bir film tabakası oluşturur. Böylelikle parça ömrünü uzatarak bakım masraflarında tasarruf sağlar.
MT-1 MAN 3343ML Scania STO 1:0 ZF TE-ML 02B,05A,07A,12E,16B,17B

SPIROL EP 140
Aşırı basınç katkısı içeren (EP) özel formülasyon ile şanzıman, diferansiyel ve dişli kutularının aşırı yüke maruz kaldığı ortalama tork, yüksek hız çalışmalarında kullanılmak üzere üretilmiş mineral dişli yağdır. Pas oksitlenme ve korozyon önleme özellikleri ile dişlilerin performansını korur, temiz kalmalarını sağlayarak parça ömrünü uzatır.
API GL-4
SPIROL EP 90
Kaliteli baz yağlar ile aşırı basınç katkısı ve diğer üstün nitelikli katkıların birleşimi ile ortaya çıkan tek dereceli mineral dişli yağıdır. Binek araçların, ağır vasıta ve iş makinelerin diferansiyel, düz şanzıman ve dişli kutularında orta şartlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Aşırı basınç özelliği sayesinde ağır yük ve yüksek hızda meydana gelebilecek aşınmalara karşı dişli yüzeyinde kalın bir film tabası oluşturur. Rutubete karşı direnç göstererek pas ve korozyon oluşumunu engeller. Köpük oluşumunu önleyici özelliği mükemmel yağlama sağlayarak vites geçişlerini kolaylaştırır.
API GL-4, MIL-L-2105

SPIROL 140
Yüksek basınç altında çalışmayan otomobillerin, ağır vasıtaların ve iş makinelerinin diferansiyellerinde, şanzımanlarında ve dişli kutularında kullanım için geliştirilmiş tek dereceli mineral dişli yağıdır. Oksitlenme kararlılığı sayesinde tortu oluşumunu engelleyerek parçaların temiz kalmasını sağlar. Pas ve korozyonu önleyerek dişli sistemlerinin ömrünü uzatır.
API GL-1

SPIROL 90
Ağır basınç özelliğinin gerekmediği normal koşullarda çalışan otomotiv ve endüstriye araçların şanzımanlar, diferansiyelleri ve kapalı dişli kutuları için tasarlanmış düşük kül içeren mineral dişli yağıdır. Metal yüzeyler üzerinde film tabakası oluşturarak pas ve korozyona karşı korur, ayrıca hafif,şartlarda çalışan dişli kutularında aşınmayı önleyerek uzun ömürlü olmalarını sağlar.
API GL-1

FLD 422
Özellikle tarım ve ormancılık makinelerinde şanzıman, aks, transmisyon, hidrolik sistemler ve ıslak frenler için çeşitli gereksinimleri karşılayan karmaşık genel yağıdır. Aşınma ve oksidasyon önleyici özel katkıların varlığı yağlama gereksinimi karşılar ve dolasıyla en uygun performansı sağlar. Yakıt tüketiminde ve çok amaçlı kullanımı sebebiyle zaman tasarrufu, sürtünme düzenleyici katkı bileşimi düzgün ve sessiz fren sağlar. Yüksek viskozite indeksi sayesinde dört mevsim performansını korur. Temizleyici ve dağıtıcı katkılar sayesinde tortu ve köpük oluşumunu engeller, sistemi temiz tutar, bakım maliyetlerini düşürür.

FORD ESEN M2C 86B MASSEY FERGUSON CMS M1135

ATF DEXRON III
Binek arabaların, hafif ve ağır ticari araçların direksiyonları, bazı manuel transmisyon ve hidrolik sistemleri için üretilen, yüksek performanslı, çok amaçlı, en yeni güç iletim yağıdır. Reçine, çamur, köpük ve diğer zararlı birikimlerin oluşumuna karşı otomatik şanzımanı korur. Yüksek viskozite indeksi sayesinde düşük sıcaklıklarda akıcılığını ve yüksek sıcaklıklarda da yağlayıcılığını koruyarak tam performans gösterir, içeriğindeki pas, korozyon ve oksitlenme önleyici katkılar dolasıyla otomatik transmisyon sistemindeki parçaların ömrünü uzatır.

MAN 339 Z1+ VI, MB 236.9, Volvo STD 1273.41 (97341)
ATF DEXRON II
Mükemmel baz yağları ile termal ve oksitlenme kararlılığı, pas, korozyon ve aşınmaya karşı koruma sağlayan özel katkı maddelerinin bileşimidir. Termal kararlılık özelliği ile farklı hava koşullarında çalışmadan kaynaklanan sürtünmeyi en aza indirir, böylelikle tüm hızlarda yumuşak ve sessiz çalışma sağlar, titremeyi önler. Koruyucu bir yağ  tabakası oluşturarak, daha uzun şanzıman ömrü ve tüm yıl boyunca yüksek performans ile sonuçlanan mükemmel yağlama sağlar.
MAN 339 Z1+VI, MB 236.9, Volvo STD 1273.41 (97341)

ATF TYPE N
ATF Type N binek, hafif ve ağır ticari araçların direksiyon, vites ve hidrolik sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmiştir, içeriğindeki katkılar sayesinde oksidasyon ve sürtünmeye karşı yüksek direnç, köpük aşınma ve pas oluşumuna karşı koruma sağlar.

© 2015 Enerji Petrol Tüm Hakları Saklıdır.