Haberler :
Anasayfa Kurumsal Tarihçe Kalite Vizyon-Misyon Tanıtım Filmi Bayi Ağı Pompa Fiyatları Ürünler ve Hizmetler Benzinli Motor Yağları Dizel Motor Yağları Dişli ve Transmisyon Yağları Endüstriyel ve Sanayi Yağları Özel Ürünler Automotive Produsts Motorsiklet Yağları Gres Yağları Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları Deniz Yağları Antifriz Tesislerimiz Kampanyalar İletişim
ÜRÜNLER
Benzinli Motor Yağları
Dizel Motor Yağları
Dişli ve Transmisyon Yağları
Endüstriyel ve Sanayi Yağları
Özel Ürünler
Automotive Produsts
Motorsiklet Yağları
Gres Yağları
Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları
Deniz Yağları
Antifriz

Gres Yağları


Gres genellikle mineral yağ ile sabun emülsiyonu malzemeden oluşur. Greslerin temel özelliği yüksek başlangıç viskozitesine sahip olmasıdır. Gresin içeriğindeki yağın yağlanmış yataklardaki etkinin aynısını daha katı halde gerçekleştirmesidir. Greslerin mekanik ve ısısal olarak hafif/orta/ğrı yüklü dönen/kayan tipte rulmanların, şasilerin, yayların ve orta/aşırı yük uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bileşen parçaların temiz çalışmasını sürdürür, uzun aralıklı servis süresi sağlar, daha az miktarda gres kullanımına öncülük eder ve istikrarlı damlama noktası performansı sağlar. Çok iyi pompa geçiş ve mekanik dayanıklılık özellikleri vardır. Aşınamaya ve oksitlenmeye karşı koruru, karşı dirençlidir. Mükemmel aşınma yapışık duramayacağı çok sık yağlama yapılmayan mekanizmalarda kullanılır. Aynı zamanda su geçirmeyen ve sıkıştırılmayan diğer malzemelerin geçmesini engelleyen dolgu maddeleridir. Gres yağlamalı rulmanların yüksek vizkozite sebebiyle daha yüksek sürtünme özellikleri vardır. Sabunlar kullanılan en yaygın emülsiyon maddeleridir ve sabun seçimi uygulama yerine göre değişir. Sabunlar kalsiyum, sodyum ve lityum stearik asit tuzundan ve karışımlarından oluşur. Yağ asitleri türevleri de kullanılabilir. Kullanılan sabunların doğal yapısı gresin viskoziteye bağlı sıcaklık direncini, su direncini ve kimyasal kararlılığını oluşturur.

LİTYUM GRES/ LITHIUM GREASE

   

 

BEYAZ GRES / WHITE GREASE

   

 

KIRMIZ GRES / RED GREASE

   

 

KAUÇUKLU GRES / CAOUTCHOUC GREASE

   

© 2015 Enerji Petrol Tüm Hakları Saklıdır.