Haberler :
Anasayfa Kurumsal Tarihçe Kalite Vizyon-Misyon Tanıtım Filmi Bayi Ağı Pompa Fiyatları Ürünler ve Hizmetler Benzinli Motor Yağları Dizel Motor Yağları Dişli ve Transmisyon Yağları Endüstriyel ve Sanayi Yağları Özel Ürünler Automotive Produsts Motorsiklet Yağları Gres Yağları Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları Deniz Yağları Antifriz Tesislerimiz Kampanyalar İletişim
ÜRÜNLER
Benzinli Motor Yağları
Dizel Motor Yağları
Dişli ve Transmisyon Yağları
Endüstriyel ve Sanayi Yağları
Özel Ürünler
Automotive Produsts
Motorsiklet Yağları
Gres Yağları
Şanzıman, Diferansiyel ve Transmisyon Yağları
Deniz Yağları
Antifriz

Dizel Motor Yağları


Energy Dizel Motor Yağları, seçkin sentetik yağlar, baz yağlar ve motor aşınmasına karşı yenilikçi koruma sağlamak için özel katkı teknolojisi ile güçlendirilmiş performans katkı paketlerinin karışımı ile geliştirilmektedir. Yüksek performans formülasyonları geleneksel motor yağlarıyla karşılaştırıldığında akışkanlık ve termal bozunma, çamur ve reçine oluşumuna karşı daha gelişmiş koruma sağlar.

İlave katkılarla motor keçelerini canlandırır, sızıntıları en aza indirir, dolasıyla yağ tüketimini ve zararlı egzoz dumanını azaltır. En son teknoloji katkılar kritik motor parçaları yüzeyinde sürtünme ve aşınmayı azaltan ve motor ömrünü uzatan kuvvetli bir şekilde bağlı bir kalkan oluşturarak motorda koruma sağlar. Tüm vizkozite dereceleri pas, korozyon ve köpük oluşumuna karşı ekstra koruma sağlamak için özel katkı teknolojisi ile güçlendirilmiş bulunmaktadır. Energy Madeni Yağları şiddetli soğuk başlatma uygulamalarında da iyi bir performans yaratır. Bu performans özellikleri yeni motorlarda olduğu kadar eski motorlarında yıpranmasını azaltarak, verimini en üst seviyede çıkarmak, daha fazla kilometre yapmak ve tasarruf sağlamak, servis aralıklarını uzatarak bakım masraflarını düşürmek ve gelecek nesiller için yeşil doğa ve temiz çevre sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla tasarlanmaktadır.

EXTRA UHPD FULLSYN 5W30 - CI-4/SL

Modern motorlarda uzun süreli kullanım için tasarlanmış yüksek performanslı düşük sürtünmeli, modern tam sentetik motor yağıdır. Sıra dışı teknolojisi sentetik yağların en son katkı jenerasyonu (orta SAPS teknolojisi) ile kombinasyon, tortu birikimini engelleten motordaki sürtünme kayıplarını azaltan ve en mükemmel aşınma korunması sağlyan, düşük vizkoziteli, güçlü koruyucu yağ tabakası yaratarak yırtılmalara karşı yüksek derecede dayanıklı motor yağını ortaya çıkarır. Sonuç olarak güç aktarma bileşenlerine daha az baskı biner ve daha az yıpranma motorun servis ömrünü uzatır, bakım masraflarını düşürür, yakıt tasarrufu sağlar. Aynı zamanda aşırı ısı değişmelerine karşı dayanıklı değişmez geniş vizkozite aralığı sebebiyle soğuk
başlangıçta bile hızlı yağlama etkisi sağlar. Mükemmel aşınma koruyucu ve yağlanma özellikleri zorlu çalışma koşulları altında bile değişmeden etkin kalır. Yenilikçi teknoloji ile yeşil doğa ve temiz çevre sorumluluğu altında en düşük seviyede zararlı emisyon oranları elde edilir.
ACEA E7 A5/B5 MB 228.5/229.1 Mack EO-M Volvo Vds-2

EXTRA SHPD FULLSYN 10W40 - CI-4/SL
Uzun yağ değişimi aralığı da olmak üzere farklı çalışma şartları altında çalışan her türlü modern dizel ve benzinli motorlar için 4 mevsim boyunca kullanılan sentetik motor yağıdır. Yüksek kalitede sentetik yağlar ile en son katkı teknolojisinin özel birleşimi bu yağın aşınmaya, yıpranmaya, tortu oluşumuna karşı en iyi performans için eşsiz özelliklerini garanti eder. Ürün yüksek sıcaklı, yüksek basınç uzun süreli aralıksız kullanım gibi sert operasyon, çevre ve mevsim koşullarının olumusz etkilerine karşı güçlendirilmiştir. Turbol şarjlı motorlar ve kalıtık konvertörler ile uyumludur.
ACEA E5 A5/B5 MB 228.5/229.1 Volvo Vds-2 DAF Mtv Type 2+3 Scania Ldf MAN 3277

TURBO SHPD 15W40 - CI-4/SL

Çok çeşitli uygulamalar ile birlikte kullanılan yüksek performanslı, düşük viskoziteli, yüksek kararlılıkla dizel motor yağıdır. Modern motorların gereksinimleri ile yıl boyunca geniş uygulama aralıklarında karşılar. Ağır yükleri taşımak için gerekli yüksek motor gücüne sahip filoların kullanımı için uygun genel motor yağıdır. Yüksek kalitede baz yağları ile en son katkı teknolojisinin özel birleşimi bu yağın aşınmaya, yıpranmaya tortu oluşumuna karşı ne iyi performans özelliklerini sağlar. Bu sayede zor çevre şartlarında bile daha uzun servis aralıkları elde edilir. Turbo şarjlı her çeşit motor için kullanılması uygundur.
ACEA E5 A3/B4 MB 228.3-229.1 Allison C4 Volvo Vds-3 Cummins 20071/72/76/77/78 MTU DDC Type 2 MAN M-3275 CAT ECF-1 MACK EO-M Plus Renault VI RLD-2

SUPER 15W40 - CF-4/SJ
Çok çeşitli uygulamalar ile birlikte kullanılan yüksek performanslı, yüksek kararlılıkla dizel motor yağıdır. Modern motorların
gereksinimleri ile yıl boyunca geniş uygulama aralıklarında karşılar. Ağır yükleri taşımak için gerekli yüksek motor gücüne sahip filoların kullanımı için uygun genel motor yağıdır. Yüksek kalitede baz yağları ile en son katkı teknolojisinin özel birleşimi bu yağın aşınmaya, yıpranmaya tortu oluşumuna karşı ne iyi performans özelliklerini sağlar. Bu sayede zor çevre şartlarında bile daha uzun servis aralıkları elde edilir. Turbo şarjlı her çeşit motor için kullanılması uygundur.
ACEA E5 A3/B3 MACK EO-M Cummins 20071/200272 MB 228.3/229.1 MAN M-3275 MTU DDC Type 2 Volvo Vds 2 CAT ECF-1 Renault RD/RD 2 Allison C-4

SUPER 20W50 - CF-4/SG

Farklı çalışma şartları altında çalışan her türlü modern ve eski dizel motorlar için tüm yıl boyunca kullanılan, sıcak hava koşullarında da ağır yükleri taşımak için gerekli yüksek motor gücüne sahip kamyon türlerini de içeren değişik filoların kullanımı için uygun sabit kararlılığı sahip üstün performanslı genel motor yağıdır. Yüksek kaliteli baz yağ ile en son katkı teknolojisinin özel birleşimi bu yağın kullanımı süresi boyunca etkinliğini sağlar. Motorun tüm yaşam döngüsü için en ideal yağ istikrarı sağlar. Turbo şarjlı her çeşit motor için kullanılması uygundur.
ACEA E2 A2/B2 MB 228.1

SÜPER SEMISYN 5W/40 - CH-4/SL
Üstün nitelikli, ileri teknoloji katkılar ile sentetik ve seçkin baz yağların karışımıyla özellikle hafif ticari dizel araçların kullanım şartları için zenginleştirilmiş yarı sentetik motor yağıdır. Orta yükte uzun süreli kullanım ile yoğun şehir içi trafiğinden kaynaklanan dur-kalk, ani hızlanma ve fren veya kısa süreli kullanom etkilerinden kaynaklanan olumsuz etkileri önemli ölçüde azaltır. Yakıt ve bakım tasarrufu sağlar, aşırı ısınma ya da soğuk çalıştırma etkilerini en aza indirger. Motor yağı içinde zararlı birikinti oluşumuna engel olarak yıl boyunca performansı en üst düzeyde tutar.
ACEA E3, A3/B3/B4 MB 228.3 MAN M-3275 Volvo Vds-2

SÜPER SEMISYN 10W/40 - CI-4/SJ

Yüksek kaliteli baz yağ ve sentetik yağların en son teknoloji katkılar ile harmanlanmasıyla elde edilmiş, düşük ve yüksek sıcaklıklarda daha iyi aşınma direnci, aşırı basınçta dayanıklılık sağlayan düşük viskoziteli, yüksek kararlılıktı yarı sentetik motor yağıdır.  Dizel yakıt yüzünden asit oluşumuna etkisiz kalır, sonuç korozyon, zararlı kalıntı oluşumu ve sürtünmede ciddi azalma, daha düşük bakım maliyeti ve daha uzun servis aralığıdır. Etkili temizleyici ve dağıtıcı katkılar motoru temiz tutar ve temiz çevre için daha az zararlı egzos salınımı yaratır. Turbo şarjlı ve katalitik konvertörlü araçlar ile uyumludur.
ACEA E7/E5, A3/B3/B4 MB 228.3 MAN M-3275 Volvo Vds-3 Renault RLD 2 MTU Type2

SÜPER 10W/30 - CH-4/SJ
Yeni nesil hafif ticari ve binek araçların dizel motorlarının mükemmel yağlanmasını sağlamak amacıyla, üstün kaliteli baz yağların ile teknoloji performans katkılarıyla özel olarak Formüle edilmesi sonucunda ortaya çıkan yüksek performanslı yarı sentetik dizel motor yağıdır. Yüksek viskozite indeksi sayesinde düşük sıcaklıklarda üstün akışkanlığını koruma özelliğiyle daha kolay ilk çalışma sağlayarak motordaki aşınmayı engeller. Her türlü ortam sıcaklıklarında dahi kurum ve tortu oluşumumu engeller ve mükemmel motor koruması sağlar. Oksidasyon, pas, aşınma korozyonu önleyerek motorun temiz kalmasını sağlar ve ayrıca bakım maliyetlerini düşürür. Özel formülü ile yüksek kükürtlü akaryakıtların kullanıldığı uygulamalarda bile mükemmel
performans göstererek yağ değişim aralıklarını uzatır.
ACEA E3, A2/B2 MB 228.3 MAN M-3275 Volvo Vds-2 MTU Type2

PLUS 15W40 - CF-4/SG
Modern teknoloji ürünü, çok çeşitli uygulamalar ile birlikte kullanılan yüksek performanslı dizel motor yağıdır. Sıcak hava koşulları da dahil olmak üzere yıl boyunca ve ağır yükleri taşımak için gerekli yüksek motor gücüne sahip, yüksek kilometreli kamyon türlerini de içeren değişik fioların kullanımı için uygun genel motor yağıdır. Üstün katkı teknolojisi sayesinde ilk çalıştırmalarda motoru korur, deterjan katkıları sayesinde motor parçalarının temiz kalmasını sağlar. Yüksek termal dengesi sebebiyle kurum ve tortu oluşumunu en aza indirgeyerek motor performansını artırır, ömrünü uzatır.
ACEA E2,A2/B2 MB 228.1

PLUS 20W50 - CF/SF
Çok çeşitli uygulamalar ile birlikte kullanılan yüksek performanslı dizel ve benzinli motor yağıdır. Sıcak hava koşulları da dahil olmak üzere tüm yıl boyunca ve ağır yükleri taşımak için gerekli yüksek motor gücüne sahip kamyon türlerini de içeren değişik filoların kullanımı için uygun genel motor yağıdır.

PRIMA HD 10,30, 40, 50
Her türlü binek, normal emişli veya turbo şarjlı ticari dizel motorlarda her türlü genel kullanım için tasarlanmış ideal tek dereceli motor yağıdır. Yüksek performans sağlamak için katkı paketleri ve köpük önleyici katkı ile güçlendirilmiştir. Tek dereceli motor yağları tüm yıl boyunca kullanım için uygun değildir, mevsim ve sıcaklık şartlarına göre değiştirilmelidir. Örneğin kış şartlarında SAE HD 10, yaz koşullarında SAE HD 40 kullanılmalıdır. İşletim güvenliği, siyah birikinti oluşumunu önleyen, iyi soğuk çalıştırma, hidrolik sistemleri için hidrolik yağı olarak kullanılabilme özelliği sağlayan dengeli yağlama filmi, oksidasyon ve ısısal denge, motor temizliği, uygun akışkanlık direnci - sıcaklık davranışı içerir. Tüm sentetik, yarı sentetik ve mineral esaslı motor yağları ile uyumludur.
PRIMA 10,30,40,50
Her türlü bihek, turbo şarjlı ya da şarjsız ticari dizel araçların motorlarında kullanılmak üzere saçkin baz yağların harmanlanması ile elde edilmiş tek dereceli motor yağlarıdır. Tek dereceli motor yağları tüm yıl boyunca kullanım için uygun değildir, mevsim ve sıcaklık şartlarına göre değiştirilmelidir. Örneğin kış şartlarında SAE10, yaz koşullarında SAE 40 ve çok sıcak iklimlerde SAE 50 kullanılmalıdır.

© 2015 Enerji Petrol Tüm Hakları Saklıdır.